Ozvučení prostor

Naše firma se zabývá ozvučováním místností bytů, rodinných domů a menších firemních prostor. Touto činností se zabývá mnoho firem, ale ty často používají profesionální a tudíž zbytečně drahá zařízení. Při takových montážích pak je i cena jejich práce velmi nadhodnocena. Snahou naší firmy je využívat levnější techniku, která je dostupnější širšímu okruhu zájemců.

Při realizaci ozvučení je třeba řešit několik úkolů:

  1. kabeláž
  2. zdroje zvuku
  3. přepínače
  4. reproduktory

1. Kabeláž je výhodné řešit již při realizaci elektroinstalace. Vzhledem k výkonům, napětí a tím i proudům protékajícím vodiči je nutné dostatečně dimenzovat jejich průřez. Pokud je nutné vést signál na velké vzdálenosti, je výhodnější použít zesilovače, převodníky napětí nebo bezdrátový přenos.

2. Jako zdroje zvuku lze v zásadě použít jakýkoliv přijímač, přehrávač, televizi, počítač, apod. Zesílení signálu lze provést u zdroje nebo u reproduktorů nebo na obou stranách.

3. Vstupní signály většinou není třeba mixovat, stačí přepínání (kromě speciálních případů a požadavků). V každém případě je žádoucí, aby vstupní signály měly víceméně stejnou intenzitu.

4. Pro ozvučování venkovních prostor je nutné chránit reprosoustavy před působením povětrnostních vlivů. Totéž platí i ve vlhkých místnostech (koupelna, sklep).