Ozvučení rodinného domu

Montáž je realizována od navržení, až po samotnou realizaci ideálního ozvučení daného prostoru v závislosti na velikosti místnosti, zdroje zvukového signálu (počítač, televize) a samotných reproduktorů.

Tato instalace, nebo-li její příprava, je nejvhodnější už při samotné stavbě RD:

  • Kabeláž k reproduktorům se dá schovát do tzv. husích krků (chránicí plastová trubka), které se zasekají do zdi. Následně se tato chránička zaomítá a vedení kabeláže není vůbec vidět. Mimo to se touto trubkou dají v budoucnu protáhnout další kabely.
  • První krok je ten, že se z plánů domu vyčte rozmístění nábytku a do potřebných míst se dovede chránička s kabely. Vyústění všech chrániček se provádí v instalační krabici, která je rovněž pod omítkou v místě audiocentra (TV, PC nebo jakéhokoli přehrávače). Na krabici jsou připevněny kontaktní svorky, na které se přivede signál ze zesilovače.
  • Pokud je v domě snížený strop pomocí podhledů, mohou se použít tzv. podhledové reproduktory. Ty se umístí do těchto podhledů a směr vyzařování zvuku je zhora dolů. Tato varianta se používá při plošném ozvučení celého domu, kdy je možno zvuk dovést do kuchyně, chodeb, ložnice nebo garáže.